Professionele belegger

De informatie en documenten op deze website zijn enkel bedoeld voor professionele beleggers. Met professionele beleggers (en hun intermediairs of consultants) worden die partijen bedoeld die voldoen aan de definitie van professionele belegger, institutionele belegger en/of gekwalificeerde belegger zoals opgenomen in artikel 1:1 van de Wet op het financieel toezicht.
Door deze disclaimer te accepteren gaat u akkoord met de inhoud van deze disclaimer en verklaart u een professionele belegger, een gekwalificeerde belegger, dan wel een institutionele belegger te zijn zoals gedefinieerd in de Wet op het financieel toezicht.   
Deze disclaimer geldt als aanvulling op de Algemene disclaimer Achmea Investment Management B.V. (https://www.achmeainvestmentmanagement.nl/disclaimer). Op deze disclaimer is Nederlands recht van toepassing.

4 vragen over… P-set en bijsturen

Pensioenupdate augustus 2025

chess

 

Pensioenfondsen zijn druk doende met het invaren. Daarin speelt de uniforme scenarioset (P-set) van DNB een belangrijke rol. Deze P-set blijft na invaren van groot belang. Veranderingen in de P-set kunnen namelijk leiden tot veranderingen in de uitkomst van de wettelijke maatstaven. Overschrijding van de vastgestelde grenzen daarvan kan een aanpassing in het beleid teweegbrengen. Daarbij moeten fondsen tegelijkertijd ook hun eigen economische scenario’s gebruiken bij het bepalen van het (beleggings)beleid. Dit creëert een belangrijk spanningsveld.

 

Jeroen Roskam en Teun Loermans beantwoorden hier de belangrijkste vragen (pdf)