Online beleggingsfraude blijft een groot risico; de AFM ziet een sterke toename in beleggingsfraude

 

Zeist, 5 november 2025


Vooral beleggingsfraude via chatgroepen, waarin oplichters zich voordoen als ervaren beleggingsexperts, nemen een vlucht. De werkwijze en het doel is consistent hetzelfde; gratis deelname aan een chatgroep met een expert, waarna ingelegd kan worden in financiële instrumenten. Echter, dit zijn altijd nepbeleggingen waarbij het geld niet ingelegd wordt, maar verduisterd. Dit gebeurt vaak in combinatie met identiteitsfraude; ook van Achmea-bedrijven zoals Centraal Beheer of Achmea Investment Management. We berichtten hier eerder over.

 

Achmea pakt haar verantwoordelijkheid en treedt op tegen beleggingsfraude
Het is ontzettend belangrijk dat oplichting en verduistering aangepakt wordt worden om vertrouwen in het financieel verkeer te behouden; daarom neemt Achmea Investment Management deel aan het samenwerkingsverband “Integrale Aanpak Online Fraude”, samen met onder andere Dutch Fund and Asset Management Assocation (DUFAS) en het Ministerie van Veiligheid en Justitie. Zo kunnen wij signalen en ervaringen delen, sneller acteren op ontwikkelingen en krachten bundelen om deze misdrijven aan te pakken.


Maatregelen tegen beleggingsfraude - Integrale aanpak online fraude

 

Waar kunt u op letten?
Let op de rode vlaggen die de AFM deelt: AFM waarschuwt: beleggers doelwit van oplichting via chatgroepen. Maak nooit geld over via een chatgroep. Als u een vermoeden heeft dat u te maken heeft met een chatgroep die zich voordoet als Achmea-bedrijf, is het aan te raden om contact met ons op te nemen én met de politie.