Navigatie overslaan
Alle nieuwsberichten

Green Finance Framework

23 april 2026
MVB & Impactbeleggen
Nieuws & Media
Man met zijn telefoon
Man met zijn telefoon

De spreads op euro investment grade groene bedrijfsobligaties liepen in het eerste kwartaal per saldo op, in lijn met de bredere creditsmarkt. Na een verkrapping in januari verslechterde het marktsentiment in februari door zorgen over risico’s in de private credits-markt en mogelijke blootstelling van financiële instellingen. Dit leidde tot een meer risicomijdende houding onder beleggers, die ook zichtbaar was binnen het green bonds segment.

Ondanks de recente stijging blijven creditspreads historisch relatief krap, ondanks dat de macro-economische en monetaire onzekerheid is toegenomen. De huidige spreadniveaus bieden beperkte compensatie voor deze risico’s. Tegen deze achtergrond en gezien de moeilijk voorspelbare geopolitieke ontwikkelingen blijven we voorzichtig gepositioneerd.

In het thema-artikel van dit kwartaal zoomen we in op het Green Finance Framework van Ahold Delhaize N.V. Sustainable Fitch heeft een Second Party Opinion afgegeven waarin ze onderdelen in het raamwerk van Ahold Delhaize hebben beoordeeld met ‘goed tot excellent’.

Meer informatie over de green bonds-markt, vooruitzichten en performance-informatie in de kwartaalupdate green bonds (pdf).

Delen via:
Feedback